pmb
26 اسفند 1401 - 18:33

باراش باران و تگرگ استان قزوین را در بر می‌گیرد

مدیرکل هواشناسی استان قزوین گفت: از اواخر وقت یکشنبه ۲۸ اسفند تا تا سه‌شنبه یکم فروردین‌ماه ۱۴۰۲ با نزدیک شدن امواج حاصل از سامانه بارشی شاهد بارش باران همراه با تگرگ، رعدوبرق و وزش بادهای شدید لحظه‌ای خواهیم بود.

یوسف شیخ‌الملوکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین از ورود سامانه بارشی جدید به استان از روز یکشنبه 28 اسفند خبر داد و اظهار داشت: بنابراین از اواخر وقت یکشنبه مجدداً با نزدیک شدن امواج حاصل از سامانه بارشی تا سه‌شنبه یکم فروردین‌ماه 1402 شاهد افزایش ابر، بارش باران همراه با تگرگ، رعدوبرق و وزش بادهای شدید لحظه‌ای خواهیم بود.

وی اضافه کرد: با توجه به بارش باران و تگرگ شاهد لغزندگی جاده‌ها و اختلال در تردد خواهیم بود و به همین خاطر رانندگان باید نکات ایمنی و احتیاط لازم را در سفرهای برون‌شهری و درون‌شهری رعایت کنند. در ضمن هم‌استانی‌ها و گردشگران باید از نزدیک شدن به حاشیه و حریم رودخانه‌ها خودداری کنند، چون امکان بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و خطر غرق‌شدگی وجود دارد.

شیخ‌الملوکی با بیان اینکه امکان اصابت صاعقه در مناطق باز و مرتفع وجود دارد، تصریح کرد: بنابراین کوهنوردان و سایر گردشگران باید از صعود به ارتفاعات و قله‌های کوهستانی خودداری کنند و همچنین کارفرمایان هم باید انجام کار در فضای باز به ویژه ساختمان‌‌های بلند و نقاط مرتفع را تعطیل کنند تا به هیچ‌ کسی آسیب جسمی نرسد.

وی با اشاره به وزش بادهای لحظه‌ای شدید ادامه داد: به همین خاطر احتمال وارد شدن خسارت به سازه‌های سبک و موقت وجود دارد و به همین خاطر بخش خدمات شهری شهرداری‌ها و سازمان جهاد کشاورزی باید برای محکم کردن سازه‌های تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها تمهیدات لازم را انجام دهند.

عضو ستاد مدیریت بحران استان قزوین در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه از فردا (شنبه) تا بعدازظهر یکشنبه جوی نسبتاً پایدار همراه با افزایش نسبی دما بر اکثر نقاط استان حاکم خواهد بود، گفت: طی این مدت هوای همه شهرها و مناطق استان صاف تا کمی‌ابری خواهد بود و احتمال وزش باد هم اندک است.

شیخ‌الملوکی یادآور شد: از دستگاه‌های امدادرسان به ویژه شهرداری و اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای انتظار داریم که تمهیدات ویژه‌ای برای پیشگیری از تصادفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی درون‌شهری و برون‌شهری اندیشیده و اجرایی کنند تا در آخرین روزهای سال و نخستین روزهای نوروز شاهد سوانح رانندگی دلخراش نباشیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098041